Projelerimiz

Avrupada Sürdürülebilir Büyüme İçin Sosyal Girişimcilik Projesi(İngiltere)

Avrupada Sürdürülebilir Büyüme İçin Sosyal Girişimcilik Projesi(İngiltere)

 

Hedef Kitle

Gençler, genç liderler, sosyal girişimciler

Projenin Amacı

Sürdürülebilir Büyüme İçin Sosyal Girişimcilik Projesi, gençlerin ve genç liderlerin sosyal girişimcilik alanda kapasitelerini artırmaları ve kültürlerarası diyalogu güçlendirmek amacıyla gerçekleştirilmiştir. Proje, sosyal misyonu olan sivil toplum kuruluşlarının farkındalık oluşturmalarını; girişim ve yenilikçilik ile toplumsal değişime olumlu katkı sunmalarını sağlamaya odaklanmıştır. Ülkemizde sosyal girişim modelindeki fırsatların ve önündeki engellerin tespit edilmesi ve bu alandaki taraflar arasında farkındalık oluşturmayı amaçlamıştır.

Neler Yapıldı?

Sürdürülebilir Büyüme İçin Sosyal Girişimcilik Projesi, V2020 Visyon Leadership İnitiative (Manchester) Vakfı tarafından, İngiltere Ulusal Ajansı nezdinde gerçekleştirilen "Sürdürülebilir Büyüme İçin Sosyal Girişimcilik” isimli projenin paydaşı olarak hayata geçirilmiştir. Bu kapsamda 23 Ağustos - 1 Eylül 2018 tarihleri arasında Manchester’da düzenlenen eğitim ve farkındalık programa katılım sağlanmıştır. Programa, 8 ülkeden 40 genç katılmıştır. Projenin fon kuruluşu İngiltere Ulusal Ajansı’dır.

Sonuç

Sosyal girişim, son yıllarda yaygınlaşan bir modeldir. Buna göre, sosyal girişimcilerin önündeki engellerin, sağladığı katkıların ve barındırdığı fırsatların değerlendirilmesi ve buna göre kararlar alınması gereği daha da artmaktadır. Sosyal girişimlerle güçlü ve zayıf yönler, fırsatlar, tehditlerin analizi yapılmalıdır. Bu çerçevede özellikle Türkiye’de sosyal girişimlerin durumu, sosyal girişimlerin desteklenmesi, yeni nesil sosyal girişim uygulamaları, sosyal girişimcilik alanındaki yasal ve mali mevzuat eksikliklerinin tamamlanması önem arz etmektedir.

 

Proje ile ilgili ayrıntılı bilgi almak için tıklayın: https://www.v2020.co.uk

 

Bu projenin yaygınlaştırılmasında  ve bu gibi projelerde katkı sunmak üzere gönüllü olarak bize katılabilir; ayrıntılı bilgi almak için bizimle irtibata geçebilirsiniz! Bize Katıl Formu

Kurumsal iş birliği ile bize anlamlı bir katkı sunabilirsiniz. İşbirliği Formu

Lütfen info@sosyalakil.org.tr adresinden bizimle iletişime geçin!