Projeler

Doğu-Batı Kampı Proje

Doğu-Batı kampı Türkiye’nin her köşesinden hem de dünyanın birçok ülkesinden gönüllü gençleri, birbirlerinden ilham almak, yeni fikirler geliştirmeleri için her yıl proje sponsorları arasında yer almaktayız. Kültürler arası etkileşimi önemsiyor ve kültürleri bir araya getirmekteyiz.

 

 

 

Farklı altyapılardan gelen gençler, yabancı dil engeline takılmadan bir arada yaşamayı, birbirlerinden öğrenmeyi ve farklı pencerelerden hayata bakmayı deneyimlemekteler.

 

Bu kampta yabancı dilin katılımcılar arasında bir iletişim engeli oluşturmaması için tüm aktiviteler yaşayarak öğrenme methodları ile Türkçe ve İngilizce olarak iki dilli gerçekleştirilmektedir. Farklı kültürleri tanımak için ülke, şehir ve katılımcıların yer aldıkları sosyal sorumluluk projelerine dair sunumlar yapılmaktadır. Takım oluşturma etkinlikleri, spor aktiviteleri, tarihi geziler, müzik&dans etkinlikleri ile kültürler arası öğrenme ve kişisel farkındalığı artırma sağlanmaktadır.

 

Seçim Kriterleri

  1. Bölgesinde en az 6 aydır gönüllü çalışma yapanlara öncelik verilecektir
  2. Ekonomik ya da sosyal nedenlerle daha önce uluslararası gençlik projelerinde yer alma şansı bulamamış gençlere öncelik verilecektir.
  3. İngilizce bilgisi bir seçim kriteri değildir.
  4. Doğu-Batı kampı sonrasında oluşturulan iletişim ağında aktif olup, yeni gençlik projelerinde uzun dönemli yer almak.
  5. Farklı kültürlerle etkileşime açık olmak.

 

Kamp Amacı

Türkiye’nin her köşesinden hem de dünyanın birçok ülkesinden gönüllü gençleri,

  • Birbirlerinden ilham almak,
  • Yeni fikirler geliştirmek,
  • Kültürler arası etkileşimi sağlamak için bir araya getirir.

Farklı altyapılardan gelen gençler, yabancı dil engeline takılmadan bir arada yaşamayı, birbirlerinden öğrenmeyi ve farklı pencerelerden hayata bakmayı deneyimlerler.

 

Kampta katılımcıların konaklama ve yeme ihtiyacını karşılanırken ulaşım masraflarını karşılanamamaktadır. Lütfen bunu unutmayınız.

 

 

Ayrıca paylaşıma ve işbirliğine açık olan derneğimizle iletişime geçerek ilgili proje hakkında ayrıntılı bilgi alabilirsiniz. İşbirliği çıkarlardan daha değerlidir. Lütfen info@sosyalakil.org.tr eposta adresimiz üzerinden bizimle iletişime geçiniz.