Projelerimiz

Kariyer Kampüsü Projesi

Kariyer Kampüsü Projesi

 

Hedef Kitle

Üniversite öğrencileri

Projenin Amacı

İstanbul da altmış üniversite bulunmaktadır. Bu üniversitelerin içerisinde birçok kulüp vardır. Üniversite kulüplerinin bazıları yeni kurulmuş, bazıları ise köklü kulüplerdir. Üniversitedeki gençlere birinci elden ilk ulaşan sivil toplum kuruluşları bu kulüplerdir.

Kariyer Kampüsü Projesi kapsamında İstanbul’daki üniversitelerde bulunan 180 kulüp; kültür-sanat, sağlık-spor, tasarım, teknoloji ve gönüllülük gibi farklı kategorilere ayrılacaktır. Bu kategoriler içerisinde 180 kulüpten 540 gence kendi alanlarında kişisel gelişim seminerleri, gönüllü çalışma etkinlikleri, kulübe finansman bulma,  kulüp yönetme ve kapasite genişletme gibi birçok konuda bilgi ve seminerler verilmesi amaçlanmıştır.

Sonuç

Kariyer Kampüsü Projesi kapsamında her üniversitenin en aktif kulübüne ve en pasif iki kulübüne ulaşılacaktır. İlk olarak 180 kulüp ilgi alanlarına göre 4 farklı kategoriye planlanmıştır. Kulüplerin başkan ve başkan yardımcılarına ilgilendikleri alan üzerine konferanslar verilmesi düşünülmüştür. Kulüpler için finansman nasıl bulunur, kulüpler nasıl idare edilir gibi konular üzerine tecrübeli isimlerle çalışmalar planlanmıştır.

Proje sonunda büyük bir network oluşturulması sağlanarak etkinlikler diğer üniversitelerde duyurulması sağlanacaktı. Proje kapsamında eğitim alan yöneticiler kapasitelerini artıracak ve kulüpleri daha iyi idame edip daha fazla etkinlik yapmalarına çalışılacaktı. Bu sayede üniversiteli gencin üye olduğu ilk STK olan kulüpler geliştirilecek ve daha sağlıklı işler yapmaları ve gelecekte sivil toplum kuruluşları içersinde yer almaları amaçlanmıştı.

Ancak projemiz Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Programları proje fonuna başvuru yapılmış maalesef onay alamamıştır!

 

Bu projenin yaygınlaştırılmasında  ve bu gibi projelerde katkı sunmak üzere gönüllü olarak bize katılabilir; ayrıntılı bilgi almak için bizimle irtibata geçebilirsiniz! Bize Katıl Formu

Kurumsal iş birliği ile bize anlamlı bir katkı sunabilirsiniz. İşbirliği Formu

Lütfen info@sosyalakil.org.tr adresinden bizimle iletişime geçin!