Projeler

Proje Hazırlama Semineri

Avrupa Birliği ve Kalkınma Ajansı ve Hibe Programlarına

Proje Hazırlama Semineri (3 Saat)

Türkiye’de hibe kaynakları ve projeler oldukça artmıştır. Ancak özellikle AB projelerinin geliştirilmesinde ve yönetiminde ihtiyaç duyulan proje uzmanı insan kaynağı için yetişmiş insan gücü yeterli düzeyde değildir. Bu anlamda AB uzmanlığının yanı sıra projelerine özel yönetim teknikleri ve proje uygulama kriterleri temelinde kapasite gelişimi de ancak AB projeleri ile yapılabilmiştir.

Okullar, Üniversiteler, Özel sektör kuruluşları, belediyeler, dernek ve vakıf gibi sivil toplum örgütleri ve KOBİ’ler AB başta olmak üzere çeşitli kurumların fonlarına başvurabildiklerinden AB projesi yazımı ve yönetimi konularında deneyimli uzmanlara duyulan talep artmıştır. Ancak bu çalışmalara yönelik olarak sürdürülebilir bir insan gücü oluşturmasında yeterli olamamıştır. Bunun sonucu olarak Türkiye’nin yararlanabildiği sosyal kalkınmadan sanayi desteklerine kadar çok farklı alanlarda açılan mali destek fonlarında proje başarı oranları oldukça düşüktür.

3 saatlik seminerde verilecek temel bilgilerle  kurumunuzun eğitim  projeleri ve diğer Sosyal Projelere başvuru kapasitelerini geliştirmek hedeflenirken önümüzdeki dönemde daha da fazla ihtiyaç duyulacak AB Proje uzmanının yetişmesine de katkı sağlanacaktır. Artan taleple birlikte ortaya çıkan iş fırsatlarını değerlendirmek isteyen kişilere yönelik hazırlanacak olan 2 günlük eğitim programlarının mini versiyonunu vereceğimiz bu seminerlerde projeler ve hibe kaynakları hakkında önemli bilgilere sahip olacaksınız.

 

Düzenlenen kısa süreli eğitimlerde ilk etapta tüm sosyal projeler için gerekli proje hazırlık aşamaları ve proje hazırlama teknikleri anlatılarak farklı fon kuruluşlarının projelerine başvuru yapma imkanı sağlayacak temel bilgiler sağlanacaktır. İkinci bölümde Avrupa Birliği proje formatına odaklanılacak doğrudan ve pratik bilgiler sağlaması hedeflenecektir.

 

 

Eğitim Yeri: Şişli/Mecidiyeköy civarında olacaktır. Herhangi bir döküman verilmeyecektir. 

 

Not: Eğitim sonu derneğimize 5 TL sembolik bir bağış alınacaktır.

 

 

Kayıt için tıklayınız

 

 

Ayrıca paylaşıma ve işbirliğine açık olan derneğimizle iletişime geçerek ilgili proje hakkında ayrıntılı bilgi alabilirsiniz. İşbirliği çıkarlardan daha değerlidir. Lütfen info@sosyalakil.org.tr eposta adresimiz üzerinden bizimle iletişime geçiniz.